Vishay/BCcomponents SFR25H0008204JR500
SFR25H0008204JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008204JR500
Brief Description
RES 8.2M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008204JR500.pdf
Availability of SFR25H0008204JR500
QUANTITY
SFR25H0008204JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008204JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008204JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0008204JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0008204JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0008204JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0008204JR500
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC VREF GND REF ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 32.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE SW 1A 1000V 500NS DO204AL datasheet.pdf