Riedon PFC10-25KF1
PFC10-25KF1 picture photo
Mfg. Part Number
PFC10-25KF1
Brief Description
RES SMD 25K OHM 1% 25W PFC10
Datasheet Download
PFC10-25KF1.pdf
Availability of PFC10-25KF1
QUANTITY
PFC10-25KF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFC10-25KF1
Internal Part NumberEIS-PFC10-25KF1
Featured ProductPFC Series
Low Profile, High Power Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CasePFC10 (TO-126 SMT)
Supplier Device PackagePFC10
Size / Dimension0.472" L x 0.323" W (12.00mm x 8.20mm)
Height0.041" (1.05mm)