Riedon PFS35-200RF1
PFS35-200RF1 picture photo
Mfg. Part Number
PFS35-200RF1
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 35W TO263
Datasheet Download
PFS35-200RF1.pdf
Availability of PFS35-200RF1
QUANTITY
PFS35-200RF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFS35-200RF1
Internal Part NumberEIS-PFS35-200RF1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D-Pak)
Size / Dimension0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
Height0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFS35-200RF1
Related LinksPFS35-, PFS35-200RF1 Datasheet, Riedon Distributor
PFS35-200RF1 Details Description
Related parts for PFS35-200RF1
CONN RCPT CPC 19POS FREE SLDTAIL datasheet.pdf
IC BATT CHRG CNTRLR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 20MA 6DFN datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FEM SOCKT,LEAD FREE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 30K OHM 14SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf