Littelfuse PGR-6133-240
PGR-6133-240 picture photo
Mfg. Part Number
PGR-6133-240
Brief Description
MOTOR RELAY 90A CTS 240VAC
Datasheet Download
PGR-6133-240.pdf
Availability of PGR-6133-240
QUANTITY
PGR-6133-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of PGR-6133-240
Internal Part NumberEIS-PGR-6133-240
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PGR-6133-240
Related LinksPGR-61, PGR-6133-240 Datasheet, Littelfuse Distributor
PGR-6133-240 Details Description
Related parts for PGR-6133-240
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf