Vishay Thin Film PHP00603E1150BBT1
PHP00603E1150BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1150BBT1
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1150BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1150BBT1
QUANTITY
PHP00603E1150BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1150BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1150BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1150BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1150BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1150BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1150BBT1
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONTACT SOCKET 20-24AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 600MM 1MM B datasheet.pdf