Vishay Thin Film PHP00603E1211BBT1
PHP00603E1211BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1211BBT1
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1211BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1211BBT1
QUANTITY
PHP00603E1211BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1211BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1211BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1211BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1211BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1211BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1211BBT1
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 30POS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 56A 1.05 MOHM datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf