Vishay Thin Film PHP00603E1232BBT1
PHP00603E1232BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1232BBT1
Brief Description
RES SMD 12.3K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1232BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1232BBT1
QUANTITY
PHP00603E1232BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1232BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1232BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1232BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1232BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1232BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1232BBT1
IC COMPARATOR 180 NS 3V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf