Vishay Thin Film PHP00603E12R4BBT1
PHP00603E12R4BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E12R4BBT1
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E12R4BBT1.pdf
Availability of PHP00603E12R4BBT1
QUANTITY
PHP00603E12R4BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E12R4BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E12R4BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E12R4BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E12R4BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E12R4BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E12R4BBT1
BOARD EVAL FOR AD5405 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 160LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 30POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf