Vishay Thin Film PHP00603E1351BBT1
PHP00603E1351BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1351BBT1
Brief Description
RES SMD 1.35K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1351BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1351BBT1
QUANTITY
PHP00603E1351BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1351BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1351BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.35k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1351BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1351BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1351BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1351BBT1
RES 270 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 25K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 181POS GOLD datasheet.pdf
THYRISTOR 800V 518A TO-118 datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
FUSE LOWPROFILE MINI 58V 25A 25P datasheet.pdf