Vishay Thin Film PHP00603E1541BST1
PHP00603E1541BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1541BST1
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1541BST1.pdf
Availability of PHP00603E1541BST1
QUANTITY
PHP00603E1541BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1541BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1541BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1541BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1541BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1541BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E1541BST1
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
10/30 GEAR STANDARD BORE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 2W SMBJ datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
THERMAL PAD .006" GRAY datasheet.pdf
CABLE ETHERNET 274.5M datasheet.pdf
CONN RCPT MAL MINI XLR 5POS SLDR datasheet.pdf
5600UF 200V 64X105 85C ST datasheet.pdf
330UF 420V 25X50MM 85C 2000H datasheet.pdf