Vishay Thin Film PHP00603E17R8BST1
PHP00603E17R8BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E17R8BST1
Brief Description
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E17R8BST1.pdf
Availability of PHP00603E17R8BST1
QUANTITY
PHP00603E17R8BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E17R8BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E17R8BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E17R8BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E17R8BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E17R8BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E17R8BST1
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 3 METER datasheet.pdf
FERRITE CHIP 400 OHM 3.0A 2220 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf