Vishay Thin Film PHP00603E2082BBT1
PHP00603E2082BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2082BBT1
Brief Description
RES SMD 20.8K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2082BBT1.pdf
Availability of PHP00603E2082BBT1
QUANTITY
PHP00603E2082BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2082BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2082BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2082BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2082BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2082BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E2082BBT1
BATTERY PACK 9.6V 800 MAH NICAD datasheet.pdf
IC 8BIT SERIAL SHIFT REG 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR FOR 82V2108 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug for Male Contacts 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 3MM RND T/H datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 200VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf