Vishay Thin Film PHP00603E2292BST1
PHP00603E2292BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2292BST1
Brief Description
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2292BST1.pdf
Availability of PHP00603E2292BST1
QUANTITY
PHP00603E2292BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2292BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2292BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2292BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2292BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2292BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E2292BST1
RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 132PGA datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-220 1.0" datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 10-32 POST VLT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf