Vishay Thin Film PHP00603E34R0BBT1
PHP00603E34R0BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E34R0BBT1
Brief Description
RES SMD 34 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E34R0BBT1.pdf
Availability of PHP00603E34R0BBT1
QUANTITY
PHP00603E34R0BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E34R0BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E34R0BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E34R0BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E34R0BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E34R0BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E34R0BBT1
CONN RCPT/CAP 6POS CIRC M-N-LOK datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 200MA 520 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS DL VERT .100 GLD datasheet.pdf
DECODER REED SOLOMON XPGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS 7.50MM NAT datasheet.pdf
BCF 3.81/08/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf