Vishay Thin Film PHP00603E3521BBT1
PHP00603E3521BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3521BBT1
Brief Description
RES SMD 3.52K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3521BBT1.pdf
Availability of PHP00603E3521BBT1
QUANTITY
PHP00603E3521BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3521BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3521BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.52k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3521BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3521BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3521BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E3521BBT1
CONN FERRULE UNINSUL 4AWG datasheet.pdf
RES CHAS MNT 35 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 40UH 0.9A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf