Vishay Thin Film PHP00603E35R7BBT1
PHP00603E35R7BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E35R7BBT1
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E35R7BBT1.pdf
Availability of PHP00603E35R7BBT1
QUANTITY
PHP00603E35R7BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E35R7BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E35R7BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E35R7BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E35R7BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E35R7BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E35R7BBT1
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
ENCAPSULATED CURRENT SENSE TRANS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
11CM GND LEAD datasheet.pdf
BUZZER 28-48VAC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf