Vishay Thin Film PHP00603E37R4BBT1
PHP00603E37R4BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E37R4BBT1
Brief Description
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E37R4BBT1.pdf
Availability of PHP00603E37R4BBT1
QUANTITY
PHP00603E37R4BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E37R4BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E37R4BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E37R4BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E37R4BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E37R4BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E37R4BBT1
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 430PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
TVS DIODE 88VWM 149.1VC AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FPBGA datasheet.pdf
CAP CER 800PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf