Vishay Thin Film PHP00603E4120BST1
PHP00603E4120BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E4120BST1
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E4120BST1.pdf
Availability of PHP00603E4120BST1
QUANTITY
PHP00603E4120BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E4120BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E4120BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E4120BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E4120BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E4120BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E4120BST1
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
METRAL RCT RA PF 4X6 datasheet.pdf
RELAY RF SPST 250MA 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
44P M R/A .350 LC FILT 830PF datasheet.pdf
OSC XO 20.48MHZ CMOS SMD datasheet.pdf