Vishay Thin Film PHP00603E5231BST1
PHP00603E5231BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E5231BST1
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E5231BST1.pdf
Availability of PHP00603E5231BST1
QUANTITY
PHP00603E5231BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E5231BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E5231BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E5231BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E5231BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E5231BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E5231BST1
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 40POS datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SPARE CONTROLLER datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf