Vishay Thin Film PHP00603E6730BBT1
PHP00603E6730BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E6730BBT1
Brief Description
RES SMD 673 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E6730BBT1.pdf
Availability of PHP00603E6730BBT1
QUANTITY
PHP00603E6730BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E6730BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E6730BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)673
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E6730BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E6730BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E6730BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E6730BBT1
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC 5V 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
IC RF ZIGBEE/802.15.4 SOC 2.4GHZ datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
ANTENNA 3DB-MEG 902-928MHZ datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TL4019 90-DEGREE ACTUATOR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 50MA SNT4A datasheet.pdf