Vishay Thin Film PHP00603E69R0BBT1
PHP00603E69R0BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E69R0BBT1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 69 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E69R0BBT1.pdf
Availability of PHP00603E69R0BBT1
QUANTITY
PHP00603E69R0BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E69R0BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E69R0BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E69R0BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E69R0BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E69R0BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E69R0BBT1
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BASE/HORIZONTAL MOUNTING STAND datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Backlight, Lighting 14-SOP datasheet.pdf
HEADER 64POS 2.54MM TH datasheet.pdf
TRANSFORMER 600VA 120V ENC MED I datasheet.pdf