Vishay Thin Film PHP00603E7321BBT1
PHP00603E7321BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7321BBT1
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7321BBT1.pdf
Availability of PHP00603E7321BBT1
QUANTITY
PHP00603E7321BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7321BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7321BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7321BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7321BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7321BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E7321BBT1
IC ADC DUAL 10BIT 40MSPS 64QFN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 26 POS .236 SMD datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 1.3A SC70-6 datasheet.pdf
TXRX OPT XPAK 10 GB/S 850NM datasheet.pdf
TOWER SYSTEM S08LL64 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf