Vishay Thin Film PHP00603E7681BST1
PHP00603E7681BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7681BST1
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7681BST1.pdf
Availability of PHP00603E7681BST1
QUANTITY
PHP00603E7681BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7681BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7681BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7681BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7681BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7681BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E7681BST1
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA 50 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A W-PAK datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER FOR 3TERMINAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 THRUHL datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TIP M81969/30B-33 datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 32V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf