Vishay Thin Film PHP00603E7771BBT1
PHP00603E7771BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7771BBT1
Brief Description
RES SMD 7.77K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7771BBT1.pdf
Availability of PHP00603E7771BBT1
QUANTITY
PHP00603E7771BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7771BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7771BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7771BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7771BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7771BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E7771BBT1
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A FASTON datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 48POS STR datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf