Vishay Thin Film PHP00603E8060BBT1
PHP00603E8060BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E8060BBT1
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E8060BBT1.pdf
Availability of PHP00603E8060BBT1
QUANTITY
PHP00603E8060BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E8060BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E8060BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E8060BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E8060BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E8060BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E8060BBT1
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
BASIC STAMP 2SX INTERPRETER CHIP datasheet.pdf
IC DAC DUAL SERIAL 13BIT 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CABLE TERM BLOCK W SERVO NC 1M datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf