Vishay Thin Film PHP00805E1022BBT1
PHP00805E1022BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1022BBT1
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1022BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1022BBT1
QUANTITY
PHP00805E1022BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1022BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1022BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1022BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1022BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1022BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1022BBT1
MOSFET N-CH 450V 0.09A TO92-3 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1.25MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 20POS datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 2A SYNC 10TMLF datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HDR 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D SOL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf