Vishay Thin Film PHP00805E1052BST1
PHP00805E1052BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1052BST1
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1052BST1.pdf
Availability of PHP00805E1052BST1
QUANTITY
PHP00805E1052BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1052BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1052BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1052BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1052BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1052BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E1052BST1
IC SHIFT REGISTER 8-BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS BLACK datasheet.pdf
IC FILTER 14MHZ DUAL 22-DFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 9.9A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
470UF 25V 10.5X23 105C RAD datasheet.pdf