Vishay Thin Film PHP00805E1110BBT1
PHP00805E1110BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1110BBT1
Brief Description
RES SMD 111 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1110BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1110BBT1
QUANTITY
PHP00805E1110BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1110BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1110BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)111
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1110BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1110BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1110BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1110BBT1
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC AXIAL datasheet.pdf
JACK HOUSING IVORY MT-RJ INSERTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
SITE LICENSE CIC LATTICEXP2 CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 27POS .152M datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf