Vishay Thin Film PHP00805E1230BBT1
PHP00805E1230BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1230BBT1
Brief Description
RES SMD 123 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1230BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1230BBT1
QUANTITY
PHP00805E1230BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1230BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1230BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)123
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1230BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1230BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1230BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1230BBT1
CABLE TIE STD WHITE 14.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 38POS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2414 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf