Vishay Thin Film PHP00805E1270BBT1
PHP00805E1270BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1270BBT1
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1270BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1270BBT1
QUANTITY
PHP00805E1270BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1270BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1270BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1270BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1270BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1270BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1270BBT1
RES SMD 36 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY 50POS STR TIN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT TBGA datasheet.pdf
HAR MIK 36P MA BELLOW DE CABLE A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 2.5V SMD datasheet.pdf