Vishay Thin Film PHP00805E1351BBT1
PHP00805E1351BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1351BBT1
Brief Description
RES SMD 1.35K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1351BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1351BBT1
QUANTITY
PHP00805E1351BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1351BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1351BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.35k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1351BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1351BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1351BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1351BBT1
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BOARD RS232 ZIGBEE MOD PRO datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC 4-TO-16 DECODER/DEMUX 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DSUB 8W8 F datasheet.pdf
8' 18/3 SJO BLACK POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 2.2UH N49 datasheet.pdf