Vishay Thin Film PHP00805E1932BST1
PHP00805E1932BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1932BST1
Brief Description
RES SMD 19.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1932BST1.pdf
Availability of PHP00805E1932BST1
QUANTITY
PHP00805E1932BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1932BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1932BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1932BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1932BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1932BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E1932BST1
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 15E 15.5KV datasheet.pdf
LABEL 3X2" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 460MA 1.001 OHM datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSFORMER 750UH 1:1 SMD datasheet.pdf
TAPE LOCK PAWL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf