Vishay Thin Film PHP00805E1982BST1
PHP00805E1982BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1982BST1
Brief Description
RES SMD 19.8K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1982BST1.pdf
Availability of PHP00805E1982BST1
QUANTITY
PHP00805E1982BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1982BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1982BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1982BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1982BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1982BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E1982BST1
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ICL 1 OHM 20% 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.5A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf