Vishay Thin Film PHP00805E2132BST1
PHP00805E2132BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2132BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2132BST1.pdf
Availability of PHP00805E2132BST1
QUANTITY
PHP00805E2132BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2132BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2132BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2132BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2132BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2132BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2132BST1
ASSEMBLY, S.A.H.T. datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LP2HR 5.08/26/90 3.2SN OR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN HEADER FASTON 0.250 3POS datasheet.pdf