Vishay Thin Film PHP00805E2132BST1
PHP00805E2132BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2132BST1
Brief Description
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2132BST1.pdf
Availability of PHP00805E2132BST1
QUANTITY
PHP00805E2132BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2132BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2132BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2132BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2132BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2132BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2132BST1
DECODER/DEMUX 1-OF-4 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80 datasheet.pdf