Vishay Thin Film PHP00805E2260BST1
PHP00805E2260BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2260BST1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2260BST1.pdf
Availability of PHP00805E2260BST1
QUANTITY
PHP00805E2260BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2260BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2260BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2260BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2260BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2260BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2260BST1
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
INSERT EGG.4B.330. FOR 30LV datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
ETRAK2 MOD W/32 10VDC AI datasheet.pdf