Vishay Thin Film PHP00805E2432BST1
PHP00805E2432BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2432BST1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2432BST1.pdf
Availability of PHP00805E2432BST1
QUANTITY
PHP00805E2432BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2432BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2432BST1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2432BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2432BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2432BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2432BST1
ADAPTER MOUSE PS/2 datasheet.pdf
VARISTOR 283V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.5MM PITCH datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V DPAK datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf