Vishay Thin Film PHP00805E2492BST1
PHP00805E2492BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2492BST1
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2492BST1.pdf
Availability of PHP00805E2492BST1
QUANTITY
PHP00805E2492BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2492BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2492BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2492BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2492BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2492BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E2492BST1
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG ORANGE 2500' datasheet.pdf
CAP KIT 3/4"X1" LEGEND SGL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 BELL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 321POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf