Vishay Thin Film PHP00805E3241BST1
PHP00805E3241BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3241BST1
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3241BST1.pdf
Availability of PHP00805E3241BST1
QUANTITY
PHP00805E3241BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3241BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3241BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3241BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3241BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3241BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3241BST1
CONN RECEPT PIN .015-.025" .200" datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 125PSI 4VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 5POS U-MNL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ALUMINUM SPLICE TIN PLATED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 800MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 160M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf