Vishay Thin Film PHP00805E3361BBT1
PHP00805E3361BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3361BBT1
Brief Description
RES SMD 3.36K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3361BBT1.pdf
Availability of PHP00805E3361BBT1
QUANTITY
PHP00805E3361BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3361BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3361BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3361BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3361BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3361BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E3361BBT1
TERM FORK INSUL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
TRANS RF N-CH FET LDMOST PWRSO10 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SLD datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 16POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D WF datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf