Vishay Thin Film PHP00805E3481BST1
PHP00805E3481BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3481BST1
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3481BST1.pdf
Availability of PHP00805E3481BST1
QUANTITY
PHP00805E3481BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3481BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3481BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3481BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3481BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3481BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3481BST1
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO220AA datasheet.pdf
IC OSC XTAL 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5000K SCREW MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf