Vishay Thin Film PHP00805E3882BBT1
PHP00805E3882BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3882BBT1
Brief Description
RES SMD 38.8K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3882BBT1.pdf
Availability of PHP00805E3882BBT1
QUANTITY
PHP00805E3882BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3882BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3882BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3882BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3882BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3882BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E3882BBT1
RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 13/16" datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 63VDC 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN 12A datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 4V JB 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.05A 140 MOHM datasheet.pdf