Vishay Thin Film PHP00805E4530BST1
PHP00805E4530BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4530BST1
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4530BST1.pdf
Availability of PHP00805E4530BST1
QUANTITY
PHP00805E4530BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4530BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4530BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4530BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4530BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4530BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E4530BST1
STRAIN RELIEF 36 POS datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA16 M25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MT BLK 1" datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX2121B datasheet.pdf
ANTENNA 868MHZ 1/4WAVE WHIP SMA datasheet.pdf