Vishay Thin Film PHP00805E4532BBT1
PHP00805E4532BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4532BBT1
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4532BBT1.pdf
Availability of PHP00805E4532BBT1
QUANTITY
PHP00805E4532BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4532BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4532BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4532BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4532BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4532BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E4532BBT1
IC PLD 10MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE GOLD 34POS datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 16POS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP POLY 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf