Vishay Thin Film PHP00805E4593BBT1
PHP00805E4593BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4593BBT1
Brief Description
RES SMD 459K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4593BBT1.pdf
Availability of PHP00805E4593BBT1
QUANTITY
PHP00805E4593BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4593BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4593BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)459k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4593BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4593BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4593BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E4593BBT1
FIXED IND 47MH 38MA 96.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf