Vishay Thin Film PHP00805E5171BST1
PHP00805E5171BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E5171BST1
Brief Description
RES SMD 5.17K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E5171BST1.pdf
Availability of PHP00805E5171BST1
QUANTITY
PHP00805E5171BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E5171BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E5171BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.17k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E5171BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E5171BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E5171BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E5171BST1
CONV DC-DC 20W +15V/-15V DUAL datasheet.pdf
PLUG BANA DBL SHORTING BAR BLACK datasheet.pdf
CORD 4POS M/MFE ST/ST 22AWG 8M datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/RED/RED 5V datasheet.pdf
CONV AC/DC 3W 9V OUT SINGLE T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 410MW SOD123 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf