Vishay Thin Film PHP00805E6122BBT1
PHP00805E6122BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6122BBT1
Brief Description
RES SMD 61.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6122BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6122BBT1
QUANTITY
PHP00805E6122BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6122BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6122BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6122BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6122BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6122BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6122BBT1
IGBT 300V 75A 460W TO247 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT&ENCL 2.4/5G 12/15DBI 8" RSMA datasheet.pdf
F39-PB0225 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY PLUG WC datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 15A SPM55 datasheet.pdf