Vishay Thin Film PHP00805E6343BBT1
PHP00805E6343BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6343BBT1
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6343BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6343BBT1
QUANTITY
PHP00805E6343BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6343BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6343BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6343BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6343BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6343BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6343BBT1
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.25W AB 8MSOP datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF SGL BLK RA datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
ADHESIVE TRANSFER TAPE 3/4"X60' datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
INSERT FFA.2S.305. FOR 5LV datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CTV 41C 41#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf