Vishay Thin Film PHP00805E6650BBT1
PHP00805E6650BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6650BBT1
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6650BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6650BBT1
QUANTITY
PHP00805E6650BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6650BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6650BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6650BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6650BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6650BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6650BBT1
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 675V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
PLIERS LONG NOSE 8" datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 505K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf