Vishay Thin Film PHP00805E6732BBT1
PHP00805E6732BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6732BBT1
Brief Description
RES SMD 67.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6732BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6732BBT1
QUANTITY
PHP00805E6732BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6732BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6732BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)67.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6732BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6732BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6732BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6732BBT1
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 229MA 2.28 OHM TH datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .900 52POS datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
12P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPEA 49POS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
D SUB MIXED MA S CRIMP COAX 75 H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf